...:::TekNo GeNçLiK:::...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

40 Üyemiz , 300 Konumuz ,1000 Mesajimiz ve 2 Online Kullanicimiz ile Her Dakika Dahada Büyüyoruz...

Anasayfahomepage*GaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Var Mısın Yok Musun'u Sevmemek İçin 5 Sebep

2 posters
YazarMesaj
Invincible
yeni üye
yeni üye
Invincible

Var Mısın Yok Musun'u Sevmemek İçin 5 Sebep Empty
MesajKonu: Var Mısın Yok Musun'u Sevmemek İçin 5 Sebep   Var Mısın Yok Musun'u Sevmemek İçin 5 Sebep EmptyPaz Ara. 21, 2008 3:46 pm

Edit// XxAy_YıldızxX: bu konunun yeri burası değil. __CgR__ nereye açıcağınızı belirtimş. İçinizde ‘Var mısın Yok musun’ yarışmasını sevmeyen var mı?Yoksa yalnız mıyım? Zorladım kendimi ama bir türlü ısınamadım. Hıncal Abi’nin bahsettiği o aile ortamını da pek anlayamadım. Acun Ilıcalı’yı çok sıcak, sempatik ve başarılı bulmama rağmen ı-ıh, olmadı. Yarışmayı bırakayım hikayelere odaklanayım dedim o da işlemedi. Peki isterseniz şöyle devam edelim.

İşte bu yarışmayı sevmemem için 5 sebep;

1- Bu kadar havadan kazanılan para beni rahatsız ediyor. Hadi benim ikizler yeterince büyük değil. Acaba millet çocuklarına bu kazanılan paraları nasıl anlatıyor? Yani nerede kaldı çalışma, alınteri, emek? Yani çocuklar artık ‘Var mısın Yok musun’ a katılmaya hak kazanmış anne baba rüyası mı görüyorlar. Gelinen son durum bu mudur?

2- Bu yarışmanın kumardan farkı nedir? Yani kumar Türkiye’de yasak değil mi? Bir kutu seçiyorsun ve şansını deniyorsun. O zaman kumarı da serbest bıraksınlar. Hiç olmazsa onda kendi paranla risk alıyorsun. Yine emeğinle kazandığın bir parayı ortaya koyuyorsun.

3- Acaba yarışmacı olmak için arananlar nedir? Örneğin acıklı bir hikayeye sahip olmak reyting getirir mi? Eskiden mecbur oldukları için abuk subuk da olsa bir genel kültür sorusu sorarlardı. Bunda o da yok galiba.

4- İnsanların aslında hiç hak etmedikleri paraları kaybettikleri andaki görüntüler kimse kusura bakmasın ama beni kızdırıyor. Özellikle kendilerine önerilen parayı almayarak kumara devam edenlere iyice deliriyorum. Yani bu şuna benziyor. Sokakta 5 bin YTL buluyorsun ama almıyorsun. Neden? Belki bir sonraki sokakta 50 bin YTL bulabilme ihtimali üzerine. Nasıl bir hırstır bu? (Parayı alıp almama ahlakı üzerine hiç konuşmuyorum, o ayrı bir tartışma konusu)

5- Hani Hıncal Abi ‘İnsanlar aile oldular, yarışma o yüzden tuttu’ diyor ya… Hiç inandırıcı değil. Yarışmaya rekabeti körükleyen küçücük bir kural koyun aile maile kalır mı bakın bakalım. Hem kavga da çıkar. Bu da reyting değil mi?

Not: Milli Piyango ve İddaa da kumar diye düşünebilirsiniz. Katılıyorum. Ama en azından orada kendine önerileni almamak ve devam etmek gibi bir hırs yok. İddaa oynadım ve beni rahatsız etmiyor. Siz ne dersiniz?
WaNTeD
meraklı
meraklı
WaNTeD

İş/Hobiler : bilgisayar-futbol-baba2

MesajKonu: Geri: Var Mısın Yok Musun'u Sevmemek İçin 5 Sebep   Var Mısın Yok Musun'u Sevmemek İçin 5 Sebep EmptyPaz Ara. 21, 2008 5:45 pm

var mısın yok musun?'u bende sevmiyorum ve bütün yazanlara katılıyorum
http://teknogenclikk.yetkinforum.com
Invincible
yeni üye
yeni üye
Invincible

MesajKonu: Geri: Var Mısın Yok Musun'u Sevmemek İçin 5 Sebep   Var Mısın Yok Musun'u Sevmemek İçin 5 Sebep EmptyPerş. Ara. 25, 2008 7:29 pm

hay muaakoyuum oraya açma buraya açma lan bn böle bi konu açmak istiyorm nere aççam geyiğe aç deme böle geyiği skem
ayrıca edüt büdüt de yapmayın

Var Mısın Yok Musun'u Sevmemek İçin 5 Sebep
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ßekLediğim Sen Misin ?
» bu nickler geçici yarılmalara yerlere yatmalara sebep olabilir =)
» Nokia Için Tüm Her şey
» msn durumları için yorumlarım
» Firefox 3 İçin En Özel Eklentiler